جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 77801
  تاریخ انتشار : 10 تیر 1394 15:29
  تعداد بازدید : 798

  وزير دادگستري:

  باید تلاش كرد جرم و تخلف در كشور كاهش يابد

  وزير دادگستري که به یزد سفر کرده است، گفت: کاهش جرم نیازمند عزم جدی است و باید با همكاري و تعامل دستگاه قضايي، دستگاه اجرایی و سایر نهاد ها و سازمان ها جرم و تخلف را در كشور كاهش داد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی در نشست مشترك اعضاي شوراي تأمين استان، اعضاي شوراي قضايي و شوراي معاونين دادگستري یزد ضمن گراميداشت ياد و خاطره آيت الله شهيد بهشتي (ره) و 72 تن از ياران امام و انقلاب گفت: بحث کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی دغدغه مهم رهبر معظم انقلاب است که باید با گام های محکم و اثر بخش و فرهنگ سازی در این زمینه گام برداشت.

  وی اظهار کرد: ارتقای فرهنگ صلح و سازش نیز از دیگر تأکیدات مقام عظمای ولایت است که در این زمینه نیز باید به صورت جدی وارد میدان شد و ضمن كاهش پرونده هاي قضايي مردم، با تقويت شوراهاي حل اختلاف در جهت كاهش تخلفات حرکت کرد.

  این مقام مسئول توجه به وضعیت زندان ها را نیز از دیگر دغدغه های رهبر معظم انقلاب ذکر کرد و بیان داشت: ساخت و تجهیز 7 اردوگاه بزرگ نگهداری و بازپروری معتادین و مجرمین مواد مخدر که در مرحله تکمیل شدن است و ظرفیت 50 تا 60 هزار نفری این اردوگاه ها بار خوبی را از دوش زندان های کشور برخواهد داشت.

  وزیر دادگستری با اشاره به سالروز شهادت، آيت الله شهيد بهشتي (ره) گفت: جمله معروف بنیانگذار كبير انقلاب اسلامي در مورد این شهید مظلوم که "بهشتی يك ملت بود براي ملت ما"، مبیِّن جایگاه و شخصیت ویژه معمار بزرگ دستگاه قضاء اسلامی در کشور است.

  حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدي افزود: بايد ويژگيهاي رفتاري، گفتاري و اخلاقي آيت الله شهيدبهشتي (ره) به نسل جوان معرفي شود كه متأسفانه كمتر فرصت شده كه ويژگي برجسته اين شهيدان والامقام را بازگو نمائيم.

  وی به شخصیت استثنایی و تکرار نشدنی شهدایی چون بهشتی، مطهری، قدوسی اشاره کرد و گفت: آنان اسوه ها و معلمانی باعث افتخار جامعه و الگویی هایی کامل برای امروز ما محسوب می شوند.  

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
55