جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 77782
  تاریخ انتشار : 10 تیر 1394 14:41
  تعداد بازدید : 898

  رییس کل محاکم تهران:

  قضات با بهره گیری از علوم روز در جهت ستاندن حقوق مظلومان تلاش کنند

  با حضور رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران و معاونین قضایی، سرپرست جدید مجتمع قضایی شهید صدر تهران معرفی و از زحمات ایرج منصوری در طول زمان تصدی این مجتمع تقدیر به عمل آمد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پوریانی در این مراسم با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان تصریح کرد: ماه رمضان ماه فرصت است، فرصت آشتی بیشتر با خدا، آشتی با بندگان خدا، نظم و برنامه ریزی در زندگی و تقویت اراده است.

  پوریانی گفت: فرصت های فراوانی در این ماه برای مومنین فراهم می شود، فرصت تلاوت قرآن آنقدر مهم است که پیامبر (ص) می فرماید هر کس یک آیه در این ماه تلاوت کند، ثوابش با یک ختم قرآن برابر است. در این ماه روزه داران توجه بیشتر به قرآن و تلاوت آن دارند که خود قرآن می گوید من داروی تمام بیماری های روحی، اجتماعی و ناهنجاری های درون جامعه هستم.

  وی با اشاره به اهمیت امر قضا افزود: قضاوت در دستگاه قضایی یک امر خطیر است که با مشکلات فراوانی در تحقق عدالت مواجه است که می بایست با رعایت تقوی و بهره گیری از علوم روز قضات در جهت ستاندن حقوق مظلومان تلاش کنند.

  پوریانی شاخصه های یک مدیر خوب در نظام اسلامی و در دستگاه قضایی را برشمرد و اضافه کرد: آگاهی از شرایط موجود و استفاده از تجارب دیگران به همراه مشورت کردن و اخلاق نیکو باید همواره مد نظر مدیر نظام اسلامی قرار دهد.

  پوریایی با اشاره به رفت و آمدها مدیران در نظام اسلامی، ابراز امیدواری کرد: این جابجایی ها و انتصاب باید زمینه خدمت رسانی به مردم را بهتر کند و کسانی که منصوب می شوند، ضمن توجه به منویات مقام معظم رهبری و سیاست های عالی قوه قضاییه در تحقق هدف اصلی که همان برقراری عدالت است تلاش کنند.

  در ابتدای این مراسم ایرج منصوری گزارشی از عملکرد خود در طول تصدی سرپرست مجتمع قضایی شهید صدر ارائه و در ادامه نیز ابوالقاسم خانزاده به عنوان معاون قضایی رئیس کل و سرپرست این مجتمع قضایی معرفی شد.

  خانزاده سرپرست جدید این مجتمع پس از دریافت ابلاغ خود گفت: امیدوارم بتوانم باهمکاری قضات و همکاران مجتمع قضایی حضرت شهید صدر نسبت به حرکت در جهت اهداف عالیه قوه قضاییه در پیشبرد عدالت گام های بزرگی را برداریم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
75