جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 77121
  تاریخ انتشار : 27 خرداد 1394 13:14
  تعداد بازدید : 786

  سنای آمریکا به ممنوعیت شکنجه و غرق مصنوعی رای داد

  سنای آمریکا با اکثریت آراء به ممنوعیت اشکال مختلف شکنجه شامل غرق مصنوعی، تغذیه مقعدی، اعدام های ساختگی، آزار جنسی و استفاده از کلاه برای زندانیان در تمام بخش های دولتی آمریکا رای داد.

  به گزارش خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، سنای آمریکا با 78 رای موافق در مقابل 21 رای مخالف موافقت کرد تا یک متمم را به قانون اختیارات دفاع ملی اضافه کند که براساس آن دولت واشنگتن در بازجویی و قوانین مربوط به بازداشت در بخش ارتش آمریکا محدود می شود. این متمم همچنین مقام های آمریکایی را ملزم می کند تا در صورت بازداشت یا تحت کنترل درآوردن شخصی سریعا مراتب را به صلیب سرخ جهانی اطلاع دهند.

  این متمم هفته پیش توسط سناتور جان مک کین، جمهوری خواه و دایان فاینشتاین دموکرات و رئیس سابق کمیته اطلاعات سنای آمریکا مطرح شد. این کمیته دسامبر 2014 گزارشی را منتشر کرد که در آن به جزئیات بازجویی ها و متدهای وحشیانه شکنجه توسط سازمان سیا در پی حملات 11 سپتامبر 2001 اشاره شده است.

  مک کین، رئیس کنونی کمیته سرویس های مسلح سنای آمریکا گفت: ما باید به این مساله تاکید کنیم که متدهای بازجویی ما همانند ایده آل ها و اهدافمان راست و قابل احترام باشند. دشمنان ما بدون بینش و قدرت تفکر هستند، ما نباید اینگونه باشیم.

  این متمم همچنین آیین نامه رزمی ارتش آمریکا را ملزم می کند تا هر سه سال خودش را به روز کند که البته باید براساس قانون آمریکا باشد و موارد مربوط به استفاده یا تهدید برای استفاده از زور را شامل شود.

  براساس گزارش 2013 آیین نامه رزمی ارتش آمریکا، این آیین نامه متدهای بازجویی شامل فشارهای روحی و بی خوابی اجباری را غیر انسانی و وحشیانه می داند.

  حامیان حقوق بشر از این متمم حمایت کرده و آن را مبنای توقف و عدم استفاده از شکنجه در آینده دانستند.

  مدیر اجرایی عفو بین الملل در بیانیه ای اعلام کرد: این نخستین باری است که سنای آمریکا به چنین متممی رای می دهد. بدون این متمم، سوء استفاده ها به نام امنیت ملی ادامه می یافت.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
49