جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 77120
  تاریخ انتشار : 27 خرداد 1394 13:11
  تعداد بازدید : 669

  فلسطینی ها برای محاکمه اسرائیل در دادگاه کیفری آماده می شوند

  گزارش کمیته شورای حقوق بشر سازمان ملل که قرار است تا اواخر ماه جاری میلادی به دادگاه کیفری بین الملل ارائه شود، اولین گام عملی سازمان های حقوقی در حمایت از فلسطین است تا به این وسیله اقدام اخیر فلسطین در پیوستن به دادگاه کیفری به ثمر نشسته و اسرائیل را به خاطر جنایاتش علیه فلسطینی ها به دادگاه بکشاند.

  به گزارش خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنی شبکه خبری الجزیره، با وجود پیشدستی رژیم صهیونیستی در ارائه گزارش دروغین و غیر مستند درباره جنگ اخیر علیه غزه و انتشار آن در چند شبکه تلویزیونی، کمیته شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار است تا اواخر ماه جاری میلادی به عنوان اولین گام گزارشی از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به دادگاه کیفری بین المللی ارائه و این رژیم را به پای میز محاکمه بکشاند.

  همچنین در واکنش به گزارش دروغین رژیم صهیونیستی که در بردارنده دروغ پردازی ها، تحریف حقایق، تبرئه رژیم اشغال گر و محکومیت قربانیان جنگ بود، کمیته شورای حقوق بشر سازمان ملل سند محکومیت این گزارش را صادر خواهد کرد.

  راجی الصورانی، کارشناس قضایی و نیز مدیر مرکز حقوق بشر فلسطین با اشاره به گزارش دروغین رژیم صهیونیستی گفت: این اولین باری است که اشغالگران صهیونیستی یک سال پیش از اینکه مورد هرگونه اتهامی قرار بگیرند و تلاش خود را معطوف تنظیم گزارش کرده اند و این نشان دهنده میزان نگرانی آنها و احساس نیاز به دفاع از خود است.

  الصورانی که به عنوان رئیس هیات امنای انجمن عربی حقوق بشر نیز فعالیت می کند با اشاره به اینکه فشارهای آمریکا و رژیم اشغالگر بسیاری از کشورهای اروپایی را به تغییر قوانین خود سوق داده گفت: پس از آنکه راه پیگیری جرائم جنگی این رژیم در نهادهای قانونی بین المللی بسته شد، پیگیری این مساله در دادگاه کیفری بین المللی ضروری است.

  وی افزود: تغییرات در قوانین اسرائیل حداقل فرصت های قربانیان جنگ برای تحقق عدالت را از بین برد، چرا که دادگاه های اسرائیل با قرار دادن سرپوش حقوقی و مشروع دست این رژیم را برای ارتکاب بیشتر جنایات جنگی و ضد بشری باز گذاشته اند.

  الصورانی در حاشیه دیدار با جمعی از چهره های حقوقی فرهنگی شهر خان یونس تاکید کرد: آغاز اولین تحقیقات در خصوص جنایات جنگی اسرائیل، ارجاع پرونده جنایات تل آویو را در جنگ علیه غزه به کمیته قاضیان دادگاه کیفری بین الملل تسریع خواهد بخشید.

  وی افزود: سازمان های حقوق بشر فلسطین برای ارائه حقایق به این دادگاه آمادگی کامل دارند.

  رئیس هیات امنای انجمن عربی حقوق بشر اعلام کرد رژیم صهیونیستی در این پرونده در چهار موضوع از جمله شهرک سازی ها، ساخت دیوار حائل، محاصره غزه و جنگ علیه غزه (2014) مورد اتهام است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
21