جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 76977
  تاریخ انتشار : 24 خرداد 1394 15:38
  تعداد بازدید : 422

  رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران مطرح کرد:

  حضور مشاوران در دادگاه های ویژه رسیدگی به جرائم اطفال الزامی می شود

  همزمان با اجرایی شدن قانون جدید آیین دادرسی کیفری حضور مشاور در دادگاه های ویژه رسیدگی به جرائم اطفال الزامی می شود.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دادگاه های عمومی و انقلاب تهران؛ عباس پوریانی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در نشست هماهنگی با دستگاه های ذیربط مرتبط با کودکان و اطفال اظهارکرد: با توجه به اهمیت گروه سنی اطفال و کودکان قانون گذار با نگاه ارفاقی و سختگیرانه در رسیدگی به جرائم اطفال در ماده 410 قانون جدید آیین دادرسی کیفری پیش بینی کرده است محاکم مربوط به اطفال باید با حضور مشاور تشکیل شود تا کمترین آسیب روحی و روانی به این گروه وارد شود.

  پوریانی با اشاره به نگاه تربیتی در این قانون افزود: امیدواریم با اجرا شدن این قانون که با مطالعات کارشناسان و حقوقدانان تهیه و تدوین و به تصویب رسیده است شاهد کاهش جرائم ویژه این گروه سنی باشیم.

  در ادامه رئیس سازمان نظام روان شناسی، کارشناسان سازمان بهزیستی تهران، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و رئیس اداره مشاوره تربیتی آموزش و پرورش شهر تهران هر کدام با ابراز خرسندی از اجرای این قانون و اهمیت به موضوع مشاوره مطالبی را به منظور هماهنگی بیشتر و اجرای بهتر قانون ارائه دادند.

  گفتنی است: نمایندگان دستگاه های مرتبط اعلام آمادگی کردند تا نسبت به معرفی مشاوران به منظور حضور در محاکم ویژه اطفال همکاری لازم را بعمل آورند.

  لازم به ذکر است قانون جدید آیین دادرسی کیفری از اول تیرماه سال جاری در سراسر کشور به مرحله اجرا در می آید.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
18