جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 75082
  تاریخ انتشار : 2 خرداد 1394 14:19
  تعداد بازدید : 618

  معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور:

  میزان توجه دستگاه های مختلف به قانون را باید اندازه گیری کرد

  معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور گفت: بحث اجرای صحیح قوانین در دستگاه های مختلف را باید به درستی پیگیری، رصد و اندازه گیری کرد تا مشخص شود دستگاه ها چقدر به این موضوع توجه دارند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد حشمتی در مراسم تودیع و معارفه بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تبریک اعیاد شعبانیه به وظایف سازمان بازرسی اشاره کرد و گفت: سازمان بازرسی کل کشور دو وظیفه اساسی و عمده بر عهده دارد که نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین است؛ بنابراین اهتمام بازرسان و مدیران و همه شاکله سازمان معطوف به این مساله و موضوع است تا بتوانیم به درستی انجام وظیفه کنیم.

  معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه پیشرفت، تعالی و رشد کشور در سایه اجرای صحیح قوانین است، گفت: متاسفانه بعضاً شاهدیم در کشور آن طور که باید و شاید قانون مورد توجه قرار نمی گیرد و این در حالیست که اگر سوابق و مسیر رشد کشورهای مختلف را بررسی کنیم به یک نقطه می رسیم و آن اجرای صحیح قانون در تمام ارکان و شاکله اجرایی کشور بوده و است.

  وی ادامه داد: امروز چالشی در کشور داریم که آن دور زدن و زیر پاگذاشتن قانون از سوی برخی است و به نظر همه مصیبت ها در سایه این معنا متمرکز است؛ بنابراین اگر سازمان بازرسی کل کشور بتواند قانون را به صحن جامعه برده تا برای همه محترم باشد و همه اجزا و پیکره دستگاه اجرایی و اداری کشور به قانون توجه لازم کرده و قانون اجرایی شود، در این صورت است که می شود گفت کارها بر وفق مراد است و طبق ضوابط و در یک بستر صحیح انجام می شود.

  این عضو معاون دیوان عالی کشور با هشدار درباره بی توجهی به قانون در کشور گفت: اگر امروز ما شاهد تجاوز و تعدی به منافع و به منابع ملی در بخش های مختلف هستیم در اثر عدم توجه به قانون است. اگر به قانون توجه نشود و هر کس سعی کند برای منافع زودگذر خود قانون را دور زده یا زیر پا بگذارد قاعدتاً وضعیت ما همین خواهد بود که در آن قرار داریم؛ بنابراین باید سازمان بازرسی تلاش کند با اطلاع رسانی، پیگیری و هشدار به سازمان ها و دستگاه های مختلف قانون را در یک جایگاه مناسبی قرار دهد تا همه به قانون توجه کنند.

  حشمتی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای مقابله با تجاوز و تعدی به محیط زیست، جنگل ها و منابع طبیعی گفت: مقام معظم رهبری در رهنمودهایی که اواخر سال گذشته داشتند با ناراحتی و عتاب و خطاب درباره تجاوز و تعدی به محیط زیست و منابع طبیعی سخن گفتند که حاکی از آن است مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا از این موضوع ناراحت بوده و مصادیق فراوانی وجود داشته که ایشان به این جمع بندی رسیده اند. بنا به فرموده مقام معظم رهبری بحث «خاک، آب و هوا» سه رکن و مثلث مهمی است که اگر کشور می خواهد به اعتلا، خودکفایی و استقلال برسد باید این سه رکن مورد توجه قرار گیرد. اگر این سه رکن باشد قطعاً بحث اعتلا و استقلال کشور نیز به سامان می رسد.

  این عضو هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری با اشاره به بی مهری های صورت گرفته در حوزه محیط زیست در اقصی و نقاط کشور گفت: متأسفانه شاهد تجاوز و تعدی به جنگل ها و مراتع ملی به بهانه ها و اشکال مختلف هستیم که باید عاملان آن را بدون هیچ اغماضی مورد تعقیب قضایی قرار داد.

  وی چالش دیگر جامعه را عدم توجه به افکار عمومی دانست و افزود: متاسفانه شاهدیم آنان که در مصادر امور هستند به میزان رضایت، دلخوری ها و گلایه های جامعه توجه ندارند که این هم یکی از چالش های ما است و مقام معظم رهبری در این زمینه تأکید داشتند که مسئولان به افکار عمومی توجه ویژه داشته باشند.

  حشتمی خاطرنشان کرد: لذا می طلبد بازرسان سازمان حتماً به این دو مساله توجه داشته باشند. تاکید من این است که بحث اجرای صحیح قوانین در دستگاه های مختلف را باید به درستی پیگیری، رصد و اندازه گیری کرد تا مشخص شود دستگاه ها چقدر به این موضوع توجه دارند. حتی باید هر دستگاهی که در بحث اجرای قانون موفق بوده و ضوابط در آن دستگاه به صورت دقیق اجرا می شود را تشویق کرد تا این روند الگو قرار بگیرد.

  معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور با گسترده توصیف کردن چالش های کشور گفت: با وضع موجود سازمان بازرسی کل کشور در اذهان خواص و عوام به عنوان یک دستگاه حاکمیتی دارای وظیفه نظارت و بازرسی است که باید با توجه به ظرفیت ها و توانمندی که دارد از طریق بازرسان زبده و کارکشته بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. اگر در این مسیر با توجه به امکانات و منابعی که دارد موفق شود می تواند توقعات را پاسخگو و چالش های پیش روی نظام و کشور را مرتفع کند.

  حشتمی در پایان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های اسماعیل چهپور، احمدرضا مشایخی را به عنوان بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
16