جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 74727
  تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1394 14:21
  تعداد بازدید : 768

  معاون اجتماعی دادگستری کرمان:

  آموزش در پیشگیری از وقوع جرم موثر است

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: یکی از ابعاد مورد توجه در حوزه پیشگیری از وقوع جرم، جلوگیری از حوادث احتمالی و بروز جرایم از طریق ارائه آموزش ها و هشدارهای لازم به گروه های مختلف است .

  به گزارش خبرگزاری میزان، حمید خالقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان اظهار کرد: موضوعات سرقت، طلاق و آدم ربایی برنامه های پیشنهادی ازسوی دبیرخانه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال 94 است .

  وی افزود: در این راستا در سال گذشته 9 جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با موضوعات آسیب های حوزه سلامت پزشکی و تخلفات پزشکی ، تاثیر عملکرد دوربین های کنترل میانگین سرعت در کاهش تصادفات برون شهری، بحث آموزش کارمندان در جهت ارتقاء آگاهی های حقوقی، مشروبات الکلی و سوء مصرف آنها، آسیب های شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، مصرف مواد مخدر و اعتیاد، معاملات و اموال دولتی و چگونگی ایجاد فضای کار و فعالیت برای اجرای فرا قوه ای بودن پیشگیری از وقوع جرم و علمی سازی پیشگیری از جرایم تشکیل شد.

  دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان تصریح کرد: این شورا با تشکیل کارگروه های تخصصی پیشگیری اجتماعی و فرهنگی، پیشگیری وضعی و انتظامی، پیشگیری حقوقی و قضایی و ارتقاء مشارکت مردمی و نیز با تشکیل شورای علمی و پژوهشی با 84 مصوبه در سال 1393 توانسته است کاهش چشمگیری در کاهش طلاق، تصادفات و سرقت به ویژه در حوزه شهرستان کرمان داشته باشد.

  خالقی تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم با حضور دستگاه های مختلف را یکی از موثر ترین اقدامات در راستای شناسایی زمینه های وقوع جرایم و ارائه راهکار برای مقابله با آنها دانست و بیان کرد: با سازماندهی هر چه بهتر این برنامه ها و ایجاد وحدت رویه، می توان اثرگذاری آنها را افزایش داد و در استان کرمان باید با توجه به شرایط خاص موجود از جمله گستردگی آن در حوزه پیشگیری از وقوع جرم تلاش شود.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اشاره به تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم در کشور و استان کرمان، ابراز داشت: این شورا می تواند با بهره گیری از ظرفیت های موجود در راستای اجرای هر چه بهتر برنامه های حوزه پیشگیری از وقوع جرم تلاش کند.

  وی خاطرنشان کرد: اجرای تصمیمات و سیاست های شورای پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان، ارزیابی طرح ها و برنامه های استانی و شهرستانی پیشگیری از وقوع جرم و فراهم کردن امکانات و بسترهای لازم برای اجرای آنها و به کارگیری و جلب مشارکت نهادهای غیر دولتی و مردمی در اجرای طرح ها و برنامه های پیشگیری از وقوع جرم از دیگر وظایف شورای پیشگیری از وقوع جرم است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
32