جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 74474
  تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394 15:44
  تعداد بازدید : 495

  شهردار تهران:

  موافقت رییس قوه قضاییه با تبدیل اوین به پارک

  شهردار تهران از موافقت رییس قوه قضاییه با طرح خروج زندان اوین از تهران و تبدیل آن به فضای سبز خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد باقرقالیباف در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، در مورد تبدیل زندان اوین به بوستان، گفت: 9 ماه قبل در محضر آیت الله لاریجانی رییس قوه قضاییه بحث خروج زندان اوین از تهران و تبدیل آن به فضای سبز را مطرح کرده و ایشان فرمودند که باید این موضوع بررسی شود و درجلسه ای که دوهفته قبل از پایان سال داشتیم ایشان عنوان کردند که با اصل طرح موافقند؛ اما باید موضوع را بصورت کارشناسی بررسی کنیم.

  وی ادامه داد که 10 روز قبل به بخش املاک شهرداری اعلام کردم تا زمینه های لازم برای اجرای این طرح را بررسی کنند؛ چراکه برای تبدیل اوین به فضای سبز باید مشکلات ساختمانی حل و ظرفیت هایی ایجاد شود؛ اما بحث خروج زندان ها از تهران باید استارت بخورد.

  وی بااشاره به پیشنهاد واگذاری مدیریت درمان پایتخت به شهرداری نیز گفت: باید این کار از یک جایی شروع شود و امیدواریم از آنجایی که مشترکات زیادی با وزارت بهداشت داریم این موضوع اغاز شود.

  قالیباف درمورد جانمایی نامناسب بیمارستان ها در تهران، اظهار کرد: می توان بیمارستان ها را به محلی بهتر منتقل و نسبت به تغییر کاربری ساختمان های پیشین آنها اقدام کرد، به عنوان مثال بیمارستان مفید از لحاظ جغرافیایی درمحل نامناسبی قرار دارد و می توان با جابجایی آن مشکلات را حل کرد.

  شهردار تهران درمورد واگذاری پردیسان نیز گفت: پارک پردیسان هشت برابر پارک ملت است و بارها بیشنهاد شده که بهره برداری از این پارک به شهرداری داده شود تا مردم از آن استفاده کنند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22