جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64108
  تاریخ انتشار : 11 آذر 1393 13:28
  تعداد بازدید : 498

  تمجید وزیر دادگستری از «شیار 143»

  وزیر دادگستری ضمن تمجید از فیلم «شیار 143»، موضوع آن را حرف دل همه مردم ایران دانست و ابراز امیدواری کرد عده زیادی به تماشای این اثر سینمایی بنشینند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی ضمن تجلیل از گروه تولید فیلم «شیار 143» در سخنانی گفت: مهمترین ویژگی این فیلم سینمایی آشنا کردن بیننده با عواطف پاک یک مادر و چشم انتظاری او است که چنین مواجهه ای تنها مختص به چشم انتظاری مادران این سرزمین در هشت سال دفاع مقدس نیست و قطعا حرف دل مادران منتظر در نقاط مختلف دنیا است؛ مادرانی که فرزندان خود را در جنگ از دست داده اند.

  وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های بارز فیلم «شیار 143» وجه بین المللی این اثر سینمایی است، بیان کرد: طرح موضوعات متعالی درباره انسان چندان مرز، زبان، قومیت و ملیت نمی شناسد، بلکه متعلق به کل انسان ها است.

  وزیر دادگستری دولت یازدهم سکانس های پایانی فیلم «شیار 143» را تاثیرگذار دانسته و عنوان کرد: قطعا همه مادران داغدار با این صحنه ها آشنا هستند و هم ذات پنداری می کنند و نسبت به آن احساس مشترک دارند. اصولا چشم انتظاری و بسیاری از مسائلی که در فیلم مطرح شده احساس مشترکی است که خیلی از مردم سرزمین ما آن را در هشت سال دفاع مقدس تجربه کرده اند.

  پورمحمدی تصریح کرد: مساله چشم انتظاری و غم از دست دادن فرزند از حس های مشترک میان مردم ایران است و به دلیل وجود همین حس های مشترک است که مردم برای یادآوری هشت سال دفاع مقدس به تماشای این فیلم می آیند و قطعا از آن حمایت خواهند کرد.

  وزیر دادگستری در پایان صحبت های خود با اشاره به این که فیلم «شیار 143» فرهنگ شهادت طلبی را ترویج می کند، گفت: یکی دیگر از ویژگی های مهم این فیلم سینمایی توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است. در شرایطی که گروهک های تروریستی تکفیری و سلفی و صیهونیسم مرتکب بزرگ ترین جنایت های بشری می شوند فیلمی چون «شیار 143» فرهنگ ایثار و شهادت طلبی واقعی را یادآوری می کند و در عین حال دولت هم به این فرهنگ پایدار است و حمایت از تولید آثاری از این دست در وجوه مختلف هنری را مهمترین وظیفه خود می داند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
13