جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63941
  تاریخ انتشار : 9 آذر 1393 14:49
  تعداد بازدید : 561

  رئیس کل دادگستری استان یزد مطرح کرد:

  پزشکی قانونی مددکار دستگاه قضایی در کشف جرم

  رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: پزشکی قانونی مددکار دستگاه قضایی در کشف علمی جرم است.

  به گزارش خبرگزاری میزان، محمدرضا حبیبی که در جمع مدیران پزشکی قانونی سراسر کشور در یزد سخن می گفت با اشاره به نقش پزشکی قانونی و نظریات تخصصی کار شناسان این سازمان در تصمیات قضایی اظهار کرد: موضوع کشف علمی جرم در حال حاضر یکی از موضوعات مهم و مطرح دنیاست. 

  وی افزود: پزشکی قانونی بازوی دستگاه قضایی در کشف جرم و اجرای عدالت است و این موضوع اهمیت کار در پزشکی قانونی را مسلم می سازد. 

  نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد خاطر نشان کرد: پاسخ استعلامهای قضایی از پزشکی قانونی در بعضی از پرونده ها تأثیر مستقیم در رأی قاضی دارد و دقت نظر و اهتمام در پاسخ گویی سریع و دقیق در اجرای عدالت تأثیر به سزایی خواهد داشت. 

  این مقام قضایی اذعان داشت: در گذشته همواره از اقرار در بحث کشف جرائم و صدور رأی به عنوان شاه دلیل استفاده می شد، ولی امروزه با پیشرفت های سریع در حوزه علم و تکنولوژی و تجهیز پزشکی قانونی به این علوم و تجهیزات بحث کشف علمی جرم مطرح است که البته علوم دیگری هم در این زمینه ایفای نقش می کنند اما نقش پزشکی قانونی پر رنگ تر است. 

  حبیبی در پایان گفت: انتظار مقام معظم رهبری، دسترسی آسان آحاد جامعه به عدالت است که باید در این زمینه تلاش مضاعف صورت گیرد و یکی از سازمانهای موثر در تحقق آن پزشکی قانونی است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
23