جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63940
  تاریخ انتشار : 9 آذر 1393 14:47
  تعداد بازدید : 466

  معاون امور عمرانی استانداری قزوین:

  دستگاه قضایی در اجرای قانون جلو تر از دستگاه های اجرایی بوده است

  معاون امور عمرانی استانداری قزوین عملکرد دستگاه قضایی را نشان دهنده حضور این دستگاه در اجرای قانون حتی جلو تر از برخی دستگاه های اجرایی عنوان کرد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، منوچهر حبیبی در چهارمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال که با موضوع «امور اراضی و منابع طبیعی استان قزوین» در دادگستری کل استان برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه قضایی در برخی موارد جلو تر از دستگاه های اجرایی برای پیشرفت امورات استان حرکت کرده است. 

  وی ادامه داد: برنامه هایی که در سازمان های جهاد کشاورزی و غیره تحت عنوان ستاد جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز وجود دارد با شورای حفظ حقوق بیت المال دارای مشترکاتی است. 

  معاون امور عمرانی استانداری قزوین اضافه کرد: بیش از ۷۰۰ رأی با همکاری دستگاه قضایی برای ساخت و ساز غیرمجاز صادر شده که نزدیک ۲۰۰ رأی آن اجرایی شده است. 

  وی تصریح کرد: در ستاد جلوگیری از ساخت و ساز باید ضوابط را تعیین کرد تا از تعرض به اراضی ملی و دولتی و همچنین ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری کنیم، البته ساخت و ساز ها در شهر ها کنترل شده است و به نوعی باید گفت ساخت و ساز غیرمجاز در اغلب شهر ها کم است. 

  حبیبی عنوان کرد: شهرداری ها با فعال کردن گشت هایی در این زمینه تلاش می کنند که اگرچه وضعیت موجود مطلوب نیست ولی رضایت بخش است. 

  وی خاطرنشان کرد: در حوزه خارج از محدوده شهری ساخت و سازهای غیرمجاز زیاد است که تحت عنوان باغ ویلا و یا سایر عناوین شاهد آن هستیم که لازم است ضمن جلوگیری از این ساخت و سازهای غیرمجاز، به نیاز جامعه نیز پاسخ دهیم. 

  معاون امور عمرانی استانداری قزوین اظهار کرد: بیشترین آسیب را در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز در شمال شهر قزوین شاهد هستیم بنابراین باید ضوابطی را گذاریم تا هم خدمت رسانی دستگاه های خدمات دهنده متمرکز باشد و هم ضوابط و مقررات ساخت و ساز رعایت شود. 

  وی عنوان کرد: یکی از اقداماتی که از طرف راه و شهرسازی صورت گرفته این است که در محدوده زرشک و کامان زمینی را در نظر گرفته اند تا به این امر اختصاص یابد که حدود ۵۰ تا ۶۰ هکتار است. 

  حبیبی در پایان گفت: موضوع ساخت و ساز غیرمجاز هر روز بیشتر می شود ولی باید آن را به مسیر قانونی هدایت کنیم همچنین انتظار می رود سازمان جهاد کشاورزی که متولی زمین های برون شهری است، گشت های ویژه خود را فعال کند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
15