جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63925
  تاریخ انتشار : 9 آذر 1393 13:19
  تعداد بازدید : 346

  رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز:

  درخواست اختصاص بودجه برای اداره معاضدت کانون وکلای مرکز

  رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز گزارش عملکرد شش ماهه اول سال جاری اداره متبوعش را ارائه کرد.

  سعید باقری در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری بیش از 42 هزار نفر به وکلای مستقر در 12 مجتمع قضایی و اداره مرکزی معاضدت قضایی کانون وکلا مراجعه کرده و وکلای عضو اداره معاضدت به طور رایگان به آنها مشورت حقوقی ارائه کرده اند که این اقدام رضایتمندی مراجعین را به همراه داشته است.

  وی با بیان این که «در این مدت به بیش از 250 نفر از مراجعین واجد شرایط و نیازمند، وکیل معاضدتی معرفی شده است» افزود: بیش از 340 وکیل در اداره معاضدت فعالیت دارند که بدون دریافت حق الزحمه و به صورت داوطلبانه به راهنمایی و ارشاد حقوقی مردم مشغولند.

  باقری با اشاره به این که «هیچ گونه حمایت و کمک مالی از سوی دولت به اداره معاضدت نمی شود و همه هزینه ها توسط کانون وکلای مرکز تامین می شود» خاطرنشان کرد: از آنجایی که فعالیت این اداره خدمتی عمومی به شهروندان محسوب می شود ضروری است دولت همه ساله بودجه ای ثابت برای حمایت و توسعه این خدمت با ارزش اجتماعی کانون وکلا اختصاص دهد؛ چرا که بدیهی است در صورت داشتن امکانات لازم اداره معاضدت کانون مرکز قادر است به منظور رفاه بیشتر شهروندان دفاتر خود را در سایر نقاط تهران تأسیس کند.

  رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز یادآور شد: برنامه استقرار وکلای دادگستری در مساجد تهران با موفقیت همراه بوده و در چندین مسجد تهران وکلای اداره معاضدت به انجام این فعالیت علمی و خیرخواهانه مشغولند.

  باقری از جمله مشکلات وکلای مستقر در مجتمع های قضایی را عدم امکانات و فضای مناسب در برخی از این مجتمع ها جهت فعالیت آنها برشمرد و بر حمایت و همکاری بیشتر مجتمع ها قضایی با اداره معاضدت تاکید کرد و گفت: در واقع اقدامات وکلای این اداره ضمن ارشاد حقوقی مردم موجبات بهداشت حقوقی و پیشگیری از دعوی و مشکلات و اختلاف های آتی مردم می شود و از ورود بسیاری از پرونده ها به دادگاه ها جلوگیری می کند.

  این وکیل دادگستری یادآور شد: علاوه بر 12 مجتمع قضایی در دفتر مرکزی اداره معاضدت کانون مرکز که در خیابان سعدی واقع شده، قابل ذکر است که وکلای مجرب از شنبه تا چهارشنبه در آن حضور دارند و به ارشاد و راهنمایی حقوقی و قضایی مردم می پردازند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
13