جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44320
  تاریخ انتشار : 14 بهمن 1392 13:1
  تعداد بازدید : 536

  ارایه 500 دستبند و پابند الکترونیکی به زندان های اصفهان

  مدیرکل زندان های استان اصفهان گفت: زندان های استان اصفهان آماده اجرای قانون جدید دستبند و پابندهای الکترونیکی است و تاکنون 500 دستبند و پابند الکترونیکی به این ارگان تحویل داده شده است.

  360-10.jpg

  رمضان امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در خصوص اجرای دستبند و پابند الکترونیکی، اظهار کرد: زندان‌های استان اصفهان به خصوص زندان مرکزی اصفهان آمادگی اجرای طرح استفاده از وسایل الکترونیکی را دارد.

   

  وی افزود: تاکنون 500 دستبند و پابند الکترونیکی به اداره کل زندان‌های استان اصفهان تحویل داده شده است، اما هنوز نرم‌افزار و آیین‌نامه اجرایی آن ابلاغ نشده است.

   

  مدیرکل زندان‌های استان اصفهان ادامه داد: در حال حاضر در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی این قانون هستیم تا آن را به رییس دستگاه قضایی کشور ارسال کنیم و پس از تایید این روش به صورت پایلوت از اصفهان آغاز خواهد شد.

   

  امیری همچنین تصریح کرد: از سه سال گذشته فرار از زندان یا اقدام به فرار در زندان‌های استان اصفهان اتفاق نیفتاده است؛ چرا که با رویکردی که خیرین و مجموعه دستگاه قضایی برای ورود کمتر به زندان اتخاذ کرده‌اند بیشتر زندانیان از فرصت زندان برای اصلاح خود استفاده می‌کنند و باید گفت پس از فرار هشت زندانی که سه سال گذشته اتفاق افتاد تاکنون هیچ فرار دیگری رخ نداده است.

   

  وی با اشاره به اینکه 301 زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان اصفهان برای آزادی منتظر کمک خیرین و مردم هستند، افزود: در حال حاضر برای آزادی این زندانیان 35 میلیارد تومان نیاز است که البته این مبلغ متغیر است؛ زیرا امکان دارد برخی از شاکیان مقداری از حق خود را ببخشند.

   

  مدیرکل زندان‌های استان اصفهان خاطرنشان کرد: طلب مهریه و نفقه مهم‌ترین عامل به زندان افتادن زندانیان جرائم غیرعمد است.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17