جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 44008
  تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 15:46
  تعداد بازدید : 833

  اعلام نامزدهای جایزه صلح نوبل

  مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نخست وزیران کوزوو و صربستان توسط صلح سبز و رهبران سوسیالیست برای دریافت جایزه صلح نوبل سال جاری میلادی نامزد شده اند.

  reuters5-37.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که هم‌اکنون در روسیه است، رسما از سوی گروه صلح سبز در پارلمان اروپا به خاطر تلاشش برای حفاظت از حقوق جهانی مردم از جمله حق آزادی بیان و حریم خصوصی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل 2014 شده است.

   

  اسامی کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه ایوکا داچیچ، نخست‌وزیر صربستان و هاشم تاچی، همتای کوزوویی وی نیز از سوی هانس اسووبودا، رئیس گروه قدرتمند دموکرات‌ها و سوسیالیست‌ها در پارلمان اروپا ارائه شده است.

   

  آشتون توافقی مهم را میان کوزوو و صربستان در سال گذشته میلادی میانجی‌گری کرد که هدف آن خاتمه دادن به درگیری‌ها و تنش‌ها در بالکان بود.

   

  اسووبودا گفت که داچیچ و تاچی باید صلح نوبل را ببرند نه به خاطر دستاوردی که به دست آمده بلکه به خاطر اینکه این جایزه خود یک انگیزه و محرک است و احتمالا ‌آخرین گام برای ضرورت صلحی با دوام در منطقه بالکان به شمار می‌رود.

   

  ضرب‌الاجل برای ارائه اسامی نامزدها اول فوریه بود که هشت ماه پیش از اعلام فرد برند محسوب می‌شود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
16