جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43790
  تاریخ انتشار : 10 بهمن 1392 11:7
  تعداد بازدید : 416

  پیشگیری از وقوع جرم سلامت جامعه را تضمین می کند

  یک آسیب شناس گفت: پیشگیری از وقوع جرم، سلامت جامعه را تضمین می کند و منجر به رشد پیشرفت و امنیت آن می شود.

   جعفر بای در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: با توجه به گسترش جرم بر اساس اعلام محافل بین المللی در جهان، ضرورت پیشگیری مهار جرم و آسیب‌های اجتماعی برای مدیران ارشد کشورها، از برنامه‌های اصلیشان محسوب می‌شود. پدیده آمار جرم از رشد متوسط جمعیت جهان پیشی گرفته و بسیار نگران کننده است. 

  بای اظهار داشت: جرم به عنوان پدیده اجتماعی می‌تواند امنیت عمومی را کاهش دهد و آسایش را از شهروندان سلب کند. روند فزاینده رشد جرم و جنایت چون میکروب اجتماعی روز به روز افزایش یافته، وجدان عمومی را مورد آسیب جدی قرار می‌دهد. پیشگیری از جرم، به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر در کشورها، از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. 

  وی ادامه داد: اگر سیاست‌های پیشگیرانه در برنامه‌ همه دستگاه‌های اجرایی، قضایی و ... کشور حاکم نباشد، جرم به عنوان یک پدیده زشت و غیر قابل تحمل، جامعه را از روند طبیعی خارج کرده، منجر به بروز مشکلات جدی در اداره اجتماع می‌شود. 

  بای خاطرنشان کرد: زیان‌هایی که از ناحیه ارتکاب جرم بر پیکر جامعه وارد می شود، به مراقبت از اعتبار بودجه پیشگیری، بالاتر است. پیشگیری از وقوع جرم سلامت جامعه را تضمین می‌کند و منجر به رشد، تعالی و پیشرفت در جامعه خواهد شد. خلاقیت در پرتو امنیت شکوفا می‌شود، شادی و نشاط را در جامعه افزایش می‌دهد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
27